EuroBasket: Wygrywamy z Finlandią, 3 miejsce w grupie!

Andrzej Romański/PZKosz.pl
Reprezentacja Polski wygrała z Finlandią w kolejnym meczu EuroBasketu.

Nasi reprezentanci już wcześniej zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Dziś grali o trzecie miejsce w grupie.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, pierwszą kwartę biało-czerwoni wygrali 23-20. Polakom udało się na chwilę odskoczyć w kolejnej części meczu, gdy prowadzili już 27-20 po dobrej grze i paru punktach z rzędu Slaughtera. Wtedy jednak do pracy zabrali się Finowie, urządzając naszym skuteczny pościg.

Kopnonen, dobrze dysponowany przy rzutach za trzy punkty, popisał się "trójką", powtórzył to jeszcze Huff i z siedmiopunktowej przewagi zrobił się wynik "po 29".

Drugą kwartę przegraliśmy ostatecznie 19-21, do przerwy prowadziliśmy jednak jednym punktem.

Trzecia kwarta to ponownie wyrównane starcie, w którym - znowu - rozstrzygały rzuty z dystansu. Na zakończenie tej części spotkania "trójką" popisał się Łukasz Koszarek i Polakom udało się wygrać 16-11, powiększając przewagę w całym meczu do sześciu punktów.

W czwartej kwarcie rywale nie byli w stanie odrobić strat - Polacy jeszcze im odskoczyli, triumfując z wynikiem 78-65.

Trzecie miejsce w grupie sprawia, że koszykarze swój mecz 1/8 finału rozegrają już w sobotę. Jutro poznamy konkretną godzinę tego spotkania.