Lakers niespodziewanie ulegli Rockets, Heat pędzą do finału konferencji wschodniej

Dzisiejsza noc przyniosła rozstrzygnięcia w dwóch meczach NBA. Los Angeles Lakers nie zdołali pokonać Houston Rockets, z kolei Miami Heat pewnie zwyciężyli nad Milwaukee Bucks.
Uważani za faworyta do sięgnięcia po mistrzowskie trofeum "Jeziorowcy" niespodziewanie przegrali z Houston Rockets 97:112 w pierwszym meczu półfinału konferencji zachodniej i, co jasne, przegrywają w rywalizacji 0:1.
Spotkanie dość długo utrzymywało się na równym poziomie, choć defensywa Rockets mocno utrudniała grę Jamesowi i spółce. Przewaga "Rakiet" wyrosła na samym początku ostatniej kwarty, gdy zaliczyli serię 15-0.
Do zwycięstwa Rockets poprowadzili wspólnie James Harden (36 pkt), Russell Westbrook (24 pkt) i Eric Gordon (23 pkt). Najlepsi po stronie przegranych byli Anthony Davis (25 pkt), LeBron James (20) i Alex Caruso (14 pkt).
Czwarta kwarta była momentem przełomowym także w trzecim meczu pomiędzy Miami Heat i Milwaukee Bucks. Jimmy Butler (30) i spółka roznieśli rywali aż 40:15, dzięki czemu wygrali spotkanie 115:100. Już tylko jedno starcie dzieli nas od bardzo zaskakującego sweepu - Milwaukee Bucks byli postrzegani jako wielki kandydat do walki o trofeum.