NBA. Porywający mecz liderów Milwaukee Bucks. Specjalna dedykacja dla Kobego Bryanta

Porywający mecz liderów NBA. Specjalna dedykacja dla Bryanta
Milwaukee Bucks pokonali Washington Wizards 151:131 we wtorkowym meczu ligi NBA. Najlepszy mecz w swojej karierze rozegrał Khris Middleton. Rzucający obrońca Kozłów swój występ zadedykował tragicznie zmarłemu Kobemu Bryantowi.
28-latek ma nadzieję, że drugi rok z rzędu zostanie wybrany jako rezerwowy do All-Star. We wtorek potwierdził, że jest świetnym koszykarzem, zdobył 51 punktów, miał 10 zbiórek i sześć asyst. Trafił 16 z 26 rzutów z gry i siedem z 10 rzutów zza łuku. Po spotkaniu przyznał, że myślał o Bryancie, który w niedzielę zginął w katastrofie śmigłowca wraz ze swoją 13-letnią córką Gianną i siedmioma innymi osobami.
- Kobe był jednym z moich ulubionych zawodników, którzy dorastali przy Michaelu Jordanie - powiedział Middleton. - Wiele się od niego nauczyłem. Wszyscy mówią o mentalności "Mamby", że trzeba wyjść na parkiet i zaprezentować takie nastawienie w swojej grze. Ja z pewnością mogę jemu zadedykować ten mecz, a także podziękować za to, co zrobił dla koszykówki - dodał.
Pomimo absencji kontuzjowanego Giannisa Antetokounmpo, Bucks ustanowili rekord zdobytych 88 punktów w pierwszej połowie. Było to dla nich dziewiąte z rzędu zwycięstwo. Mają najlepszy bilans w całej lidze (41-6). W następnym meczu podejmą Denver Nuggets.
W ekipie Czarodziejów najlepszy we wtorek był Bradley Beal. Zdobył 47 punktów i miał sześć asyst. To był jego drugi z rzędu występ na poziomie 40 punktów i szósty w tym sezonie. - Nie pokazaliśmy żadnego oporu na początku meczu - powiedział Beal. - W drugiej połowie byliśmy zupełnie inną drużyną, byliśmy agresywni, graliśmy fizycznie w obronie, a także w ataku - dodał. To jednak było za mało na Bucks.
Drużyna ze stolicy zajmuje 12. miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 15-31. W kolejnym meczu Wizards zmierzą się we własnej hali z Charlotte Hornets.