Polki rozbite w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w koszykówce

Reprezentantki Polski przegrały z Belgijkami aż 63:100 w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy w koszykówce.

Polki od początku miały problemy z lepiej dysponowanymi rywalkami. Pierwszą kwartę przegrały wprawdzie różnicą tylko dwóch punktów - 16:18 - ale w drugiej na parkiecie grały już tylko Belgijki - 12:27. Trzecia kwarta to ponownie ogromna przewaga przeciwniczek z Belgii, które pewnie zmierzały po zwycięstwo - 15:25. W ostatniej, czwartej odsłonie Belgia postawiła kropkę nad i, pokonując nasze reprezentantki 30:20, a w całym spotkaniu wygrywając bez większych problemów 100:63.

To drugie spotkanie reprezentacji Polski w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy. W pierwszym meczu Polki wygrały z Białorusinkami 65:56. W środę zagrają rewanż z Białorusią.