San Antonio Spurs z premierowym zwycięstwem. Sochan rzucił pierwsze punkty w meczu [WIDEO]

San Antonio Spurs wygrali pierwszy mecz w nowym sezonie NBA. Drużyna Jeremiego Sochana pokonała Indiana Pacers 137:134.
Polak kolejny raz rozpoczął mecz w pierwszej piątce. To właśnie on otworzył wynik spotkania. Sochan dostał piłkę w rogu boiska, wykonał zwód, odważnie ruszył pod kosz i trafił do niego rzutem o tablicę.
Spurs grali lepiej niż w spotkaniu z Charlotte Hornets. Tym razem nie zawodziła ich skuteczność. To pozwoliło prowadzić od początku do końca.
Sochan zakończył mecz z czterema punktami. Drugi raz trafił do kosza w drugiej kwarcie, gdy dobił rzut Tre Jonesa.
W sumie Polak na parkiecie przebywał 21 minut. Trafił dwa z czterech rzutów z gry, miał pięć zbiórek, asystę, stratę i trzy faule.
Spurs osiem minut przed końcem prowadzili 110:93, ale wygrali nieznacznie. Indiana broniła agresywniej i zaczęła taktycznie faulować Jakoba Poeltla, który raz za razem wykonywał rzuty wolne. Pacers wygrali ostatnią kwartę 49:35, ale całe spotkanie przegrali trzema punktami. Byli jednak blisko dogrywki - w ostatniej sekundzie za trzy spudłował Bennedict Mathurin.
Kolejnym rywalem Spurs będzie Philadelphia 76ers. Mecz z soboty na niedzielę polskiego czasu.
Indiana Pacers - San Antonio Spurs 134:137 (26:36, 29:34, 30:32, 49:35)
Marcin Karbowski22 Oct 2022 · 07:06
Źródło: Sport.pl