Zespół Sochana w końcu wygrywa w NBA. Dobry występ Polaka, nowa gwiazda dała show [WIDEO]

Matt Krohn / press focus
San Antonio Spurs sięgnęło po pierwszy triumf w nowym sezonie NBA. Z dobrej strony pokazał się polski koszykarz, Jeremy Sochan.
Od czwartkowej porażki z Dallas Mavericks grę w nowych rozgrywkach NBA rozpoczęło San Antonio Spurs. Podopieczni Gregga Popovicha przegrali to starcie różnicą trzech punktów.
Szczęście uśmiechnęło się do drużyny Jeremy’ego Sochana w nocy z piątku na sobotę. Jej rywalem było Houston Rockets, które przez znaczną cześć meczu starało się prowadzić grę.
Do przełomu doszło dopiero w czwartej kwarcie. San Antonio Spurs zdołało zredukować straty, doprowadziło do dogrywki i finalnie zapewniło sobie pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie NBA. Drużyna z Teksasu wygrała po dogrywce wynikiem 126:122.
Zgodnie z oczekiwaniami mecz w pierwszej piątce rozpoczął Jeremy Sochan. Polski koszykarz spędził na parkiecie ponad 26 minut. W tym czasie zdobył on 14 punktów, zanotował pięć zbiórek oraz dołożył do nich cztery asysty.
Jednym z bohaterów San Antonio Spurs został Victor Wembanyama. Numer jeden tegorocznego draftu NBA popisał się double-double. Na jego koncie znalazło się 21 punktów i 12 zbiórek.
Kolejne spotkanie z udziałem podopiecznych Gregga Popovicha odbędzie się 30 listopada. Ich rywalem będzie Los Angeles Clippers.
Piotr Sidorowicz 28 Oct 2023 · 08:16
Źródło: Twitter