Absolutna klęska Borussii! PSG już zaciera ręce [WIDEO]

Screen Twitter
RB Lipsk rozbiło Borussię Dortmund 4:1 (2:1). Dla gości są to fatalne wieści w kontekście walki o udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Sobotnie spotkanie rozpoczęło się idealnie do Borussii. W 20. minucie doskonałym strzałem popisał się Jadon Sancho, który trafił w samo okienko bramki rywali.
Gospodarze odpowiedzieli jednak bardzo szybko. Już po trzech minutach wyrównał Lois Openda, zaś chwilę przed przerwą swojego gola dorzucił Benjamin Sesko.
Po zmianie stron RB Lipsk nadal było w uderzeniu, chociaż przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce. Niemniej liczyły się stwarzane okazje, a tych zdecydowanie więcej mieli piłkarze ze wschodu Niemiec.
Już w 46. minucie prowadzenie podwyższył Mohamed Simikan, natomiast stan rywalizacji w 80. minucie ustalił Christoph Baumgartner. Wynik 1:4 (1:2) był dla Borussii absolutną klęską.
Niebawem ekipa z Dortmundu zmierzy się w półfinale Ligi Mistrzów z PSG, ale forma zespołu nie jest najwyższa. Co więcej, sobotnia porażka sprawia, że kwestia awansu do kolejnej edycji Champions League stała się bardzo problematyczna. Czwarte RB Lipsk ma już pięć punktów przewagi.
Hubert Kowalczyk27 Apr · 17:26