AS Roma wróciła na zwycięski szlak. Rywale bez szans z drużyną De Rossiego [WIDEO]

IPA / pressfocus
AS Roma spokojnie pokonała Frosinone 3:0 (1:0). Tym samym rzymianie zakończyli serię dwóch meczów bez zwycięstwa.
AS Roma wyszła na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie piłkę do siatki wpakował Huijsen, który błysnął akcją indywidualną. Wcześniej swoje okazje mieli przede wszystkim gracze Frosionone, ale Jorge i Soule zabrakło skuteczności.
Po zmianie stron długo brakowało klarownej sytuacji dla którejkolwiek z drużyn. Impas przerwał Azmoun. W 71. minucie reprezentant Iranu dopadł do odbitej piłki i podwyższył prowadzenie AS Romy.
Niedługo później ręką we własnym polu karnym zagrał Okoli, a sędzia wskazał na wapno. Stały fragment gry bez trudu wykorzystał Paredes, a zespół De Rossiego miał już trzy bramki zaliczki.
Komfortowa przewaga gości nie została zmniejszona nawet w końcówce spotkania. Dzięki wygranej 3:0 (1:0) AS Roma umocniła się na szóstej pozycji w tabeli Serie A. Starta do piątej Bolonii wynosi cztery punkty.
W niedzielnym spotkaniu udziału nie wziął Nicola Zalewski. Reprezentant Polski całe starcie przesiedział na ławce rezerwowych.
Hubert Kowalczyk18 Feb · 19:59