Atalanta i Marsylia dały sobie po razie. Piękny gol obrońcy [WIDEO]

Screen/Twitter
Olympique Marsylia zremisował przed własną publicznością z Atalantą (1:1) w 1/2 finału Ligi Europy. Pięknym trafieniem dla francuskiego zespołu popisał się obrońca, Chancel Mbemba.
W czwartek rozegrane zostało pierwsze spotkanie 1/2 finału Ligi Europy z udziałem Olympique’u Marsylia. Rywalem francuskiego zespołu była Atalanta, która po drodze wyeliminowała Liverpool.
Początek tego meczu należał do drużyny z Włoch. Już w 11. minucie starcia jego wynik otworzył Gianluca Scamacca. Piłkarz gości wykorzystał dogranie z głębi pola i wpisał się na listę strzelców.
Przewaga Atalanty nie utrzymywała się jednak zbyt długo. Dziewięć minut później do remisu (1:1) doprowadził Chancel Mbemba. Defensor Marsylii trafił do siatki po strzale sprzed pola karnego.
Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony francuska drużyna mogła wyjść na prowadzenie. Dobrej okazji do strzelenia gola nie wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, który uderzył obok bramki.
Po przerwie gra znów toczyła się cios za ciosem. W 62. minucie bliski pokonania bramkarza gospodarzy był Ademola Lookman. Chwilę później do siatki trafił natomiast Ismaila Sarr. Bramka atakującego nie została jednak uznana z powodu pozycji spalonej.
Na kwadrans przed końcem meczu bohaterem Marsylii mógł zostać Azzedine Ounahi. Jego uderzenie sprzed pola karnego trafiło jednak tylko w słupek. Mecz rozgrywany we Francji finalnie zakończył się remisem 1:1. Rewanż z udziałem obu drużyn odbędzie się już 9 maja.
Piotr Sidorowicz 02 May · 22:50