Atletico nadrobiło zaległości. Drużyna Diego Simeone wyprzedziła w tabeli FC Barcelonę [WIDEO]

Atletico Madryt odrobiło ligowe zaległości. Drużyna Diego Simeone wygrała u siebie z Sevillą 1:0.
Pierwotnie oba zespoły miały się spotkać na początku września. Mecz został jednak odwołany z powodu bardzo intensywnych opadów deszczu.
O wyniku przesądziła akcja z początku drugiej połowy. Prawą stroną szarpnął Marcos Llorente, wpadł w pole karne i próbował dograć do kolegi znajdującego się przed bramką. Piłka wróciła jednak pod jego nogi. Za drugim razem już nie podawał, lecz strzelił prosto do siatki.
Sytuacja Atletico skomplikowała się w 70. minucie, gdy czerwoną kartkę obejrzał Caglar Soyuncu. Z boiska wyleciał zaledwie cztery minuty po wejściu! Sevilla nie potrafiła jednak wykorzystać gry w liczebnej przewadze.
Atletico dzięki zwycięstwu przeskoczyło w tabeli FC Barcelonę. Oba zespoły mają jednak tyle samo punktów. Do prowadzącej Girony tracą siedem oczek. Sevilla jest piętnasta.
Marcin Karbowski23 Dec 2023 · 18:12