Barcelona w finale LM. Zrobiła to niczym Andres Iniesta [WIDEO]

Chris Myatt / pressfocus
FC Barcelona awansowała do finału Ligi Mistrzyń. Zawodniczki "Dumy Katalonii" odrobiły jednobramkową stratę z Chelsea, wygrywając 2:0 na Stamford Bridge.
Tydzień temu ekipa "The Blues" wykonała krok w kierunku awansu. Angielki odniosły w Barcelonie zwycięstwo 1:0 po bramce Eriny Cuthbert.
"Blaugrana" odrobiła straty w 25. minucie rewanżu. Hannah Hampton nie poradziła sobie z uderzeniem Aitany Bonmati. Trafienie triumfatorki Złotej Piłki mogło przypomnieć bramkę Andresa Iniesty z 2009 roku, która wprowadziła "Dumę Katalonii" do finału Ligi Mistrzów.
Od 59. minuty Chelsea grała w osłabieniu. Kadeisha Buchanan musiała zejść do szatni po obejrzeniu dwóch żółtych kartek.
Na kwadrans przed końcem meczu Fridolina Rolfo zdobyła bramkę na wagę awansu. Szwedka pewnie wykorzystała rzut karny.
"Barca" po raz kolejny potwierdziła, że jest prawdziwą potęgą żeńskiej piłki. Katalonki awansowały do finału po raz trzeci z rzędu i czwarty w ciągu ostatnich pięciu sezonów.
Teraz w decydującym meczu Barcelona zmierzy się z Lyonem lub PSG. W pierwszym półfinale zawodniczki OL wygrały 3:2.
Adam Kłos28 Apr · 08:03