Bayern wyżył się na rywalu z Bundesligi! Gol za golem w Monachium [WIDEO]

Bayern Monachium nie miał litości dla Mainz. Mistrzowie Niemiec wygrali u siebie aż 8:1!
Bayern w tym sezonie zaliczył już kilka dołków formy. Ma małe szanse na to, żeby obronić mistrzostwo. Przed tą kolejką do prowadzącego w tabeli Bayeru Leverkusen tracił aż 10 punktów.
Ostatnie dni są jednak udane dla zespołu Thomasa Tuchela. Najpierw Bayern pewnie pokonał Lazio i wywalczył awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Teraz rozbił Mainz.
Monachijczycy prowadzenie objęli już w 13. minucie. Do siatki trafił Kane. Na drugiego gola czekaliśmy zaledwie sześć minut. Znów swój udział miał w nim Kane, który główkował na bramkę po szybko rozegranym rzucie wolnym. Jego strzał obronił jeszcze bramkarz Mainz, ale przy dobitce Goretzki nie miał już nic do powiedzenia.
Mainz odgryzło się w 31. minucie. Efektowną bramkę z rzutu wolnego strzelił Amiri. Trzeba jednak zauważyć, że jeszcze przed jego uderzeniem mur Bawarczyków rozpadł się na drobne kawałki.
Kontaktowy gol dla Mainz nie zmienił oblicza spotkania. Bayern dalej robił swoje. W doliczonym czasie pierwszej połowy prowadzenie gospodarzy podwyższył Kane.
Bayern po przerwie z łatwością dochodził do kolejnych dogodnych okazji. Wykorzystał cztery z nich. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mueller. Potem kolejno trafiali Musiala, Gnabry, Kane (kolejny hat-trick w barwach Bayernu!), a już w doliczonym czasie wynik ustalił Goretzka.
Najbardziej efektowne było trafienie Gnabry'ego, który skierował piłkę do bramki piętą. W dodatku zrobił to znajdując się w ekwilibrystycznej pozycji.
Bayern poczeka na odpowiedź Leverkusen do niedzielnego wieczora. Drużyna Xabiego Alonso zagra u siebie z Wolfsburgiem. Mainz mogą cieszyć jedynie porażki rywali z dołu tabeli. Zajmuje w niej 17. miejsce.