Benzema i spółka skompromitowani w Klubowych Mistrzostwach Świata! Koszmarna zmiana znanego napastnika [WIDEO]

Khalid Alhaj/PressFocus
Al Ahly pokonało Al-Ittihad 3:1 (1:0) i awansowało do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata. Karim Benzema nie wykorzystał rzutu karnego, natomiast po drugiej stronie Anthony Modeste wyleciał po trzech minutach pobytu na boisku.
Al-Ittihad było murowanym faworytem bukmacherów w meczu ćwierćfinału Klubowych Mistrzostw Świata. Mimo tego to zespół z Arabii Saudyjskiej musiał gonić wynik piątkowego starcia.
Już w 21. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Ali Maaloui. Tuż przed zmianą stron pomylił się natomiast Karim Benzema. Były reprezentant Francji nie wyegzekwował stałego fragmentu gry.
Po zmianie stron kłopoty Al-Ittihad tylko rosły, chociaż na boisku przebywali jeszcze Fabinho, N'golo Kante oraz Romarinho. Ekipa z Bliskiego Wschodu nie potrafiła wykorzystać swoich okazji, natomiast Al Ahly robiło to bez większego trudu - w 59. minucie podwyższył Hussein El Shahat, natomiast w 62. kolejny cios zadał Emam Ashour.
Takiej przewagi Egipcjanie nie mogli roztrwonić i w istocie tego nie zrobili. Sprawę nieco skomplikowała jednak koszmarna zmiana Anthony'ego Modeste. Znany napastnik zameldował się na boisku w 87. minucie, a już w 90. wyleciał w konsekwencji czerwonej kartki.
Grające w dziesiątkę Al Ahly nie zdołało zachować czystego konta, gdyż w samej końcówce honorowego gola strzelił Benzema. Niemniej to Egipcjanie cieszyli się z awansu do półfinału, gdzie są Manchester City, Fluminese oraz Urawa Red Diamonds Macieja Skorży. Al Ahly zmierzy się z Brazylijczykami.
Hubert Kowalczyk15 Dec 2023 · 21:28