Boruc wpuścił trzy gole, porażka Bournemouth

mediapictures.pl/Shutterstock
AFC Bournemouth z Arturem Boucem między słupkami uległ u siebie Southampton FC 1:3 w pierwszym niedzielnym spotkaniu 17. kolejki angielskiej Premier League.

Na Dean Court gospodarze już po sześciu minutach objęli prowadzenie, kiedy to Jack Wilshere znakomicie dośrodkował w pole karne i Holender Nathan Ake głową zaskoczył Frasera Forstera.

Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo, bowiem zaledwie osiem minut później na kapitalną solową akcję na połowie rywali zdecydował się Ryan Bertrand i po minięciu dwóch obrońców płaskim strzałem w długi róg pokonał reprezentanta Polski.

Trzy minuty po zmianie stron Jay Rodriguez wykorzystał precyzyjne dogranie reprezentanta Irlandii Północnej Stevena Davisa i z bliska strzelił drugiego gola dla "Świętych". Rodriguez przypieczętował także sukces przyjezdnych pięć minut przed końcem efektownym uderzeniem po asyście Nathana Redmonda.

Podopieczni Claude'a Puela dzięki szóstej wygranej w sezonie awansowali na siódme miejsce w tabeli. "The Cherries" doznali natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na dziesiątej pozycji w klasyfikacji.