Bramka Lewandowskiego i zwycięstwo FC Barcelony! Kontrowersyjna czerwona kartka dla Roque [WIDEO]

Bramka Lewandowskiego i zwycięstwo Barcelony! Kontrowersyjna czerwona kartka dla Roque [WIDEO]
FC Barcelona zgarnęła komplet punktów w 23. kolejce ligi hiszpańskiej. Podopieczni Xaviego pokonali Deportivo Alaves 3:1.
Już w 1. minucie mogło być groźnie pod bramką Inakiego Peni. Sędzia przerwał jednak akcję gospodarzy, ponieważ na spalonym był Alex Sola. W kolejnej akcji Ronald Araujo uprzedził Samu Omorodiona i wybił piłkę na rzut rożny.
W 9. minucie Joao Cancelo próbował stworzyć zagrożenie na lewym skrzydle. Portugalczyk został powstrzymany przez Nahuela Tenaglię. W 20. minucie Omorodion oddał minimalnie niecelny strzał po centrze z rzutu rożnego.
Wynik meczu otworzył Robert Lewandowski. Polak otrzymał prostopadłe podanie od Ilkaya Guendogana, po czym sprytnie wygrał pojedynek z Antonio Siverą. "Lewy" przerwał passę sześciu meczów ligowych bez gola.
Robert Lewandowski po golu Barcelona - Alaves
W kolejnej akcji Robert Lewandowski został uderzony łokciem w żebra przez Antonio Blanco. Incydent ten umknął uwadze arbitra.
W 36. minucie Inaki Pena uratował Barcelonę. Golkiper odbił piłkę po mocnej główce Jona Guridiego. Następnie gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego za zagranie ręką Cancelo. Sędzia nie dostrzegł naruszenia przepisów.
Pod koniec pierwszej połowy Omorodion huknął obok słupka. Do przerwy "Barca" prowadziła 1:0.
Na drugą część spotkania nie wyszedł Joao Cancelo. Portugalczyka zmienił 17-letni Hector Fort. W 48. minucie Luis Rioja zmarnował dogodną okazję, uderzając obok słupka.
Z kolei Barcelona zdołała podwyższyć prowadzenie. Pedri posłał idealne podanie do Guendogana, który pokonał Siverę strzałem pod poprzeczkę.
Ilkay Guendogan po golu Barcelona - Alaves
Kilkadziesiąt sekund później Alaves zdobyło bramkę kontaktową. Omorodion strzelił gola głową, wykorzystując centrę z prawego skrzydła.
Po godzinie gry Ilkay Guendogan zgłosił problemy zdrowotne. Kontuzjowanego Niemca zastąpił Vitor Roque. Brazylijczyk tuż po wejściu upadł w polu karnym Alaves. Sędzia Juan Martinez Munuera nie mógł jednak w tej sytuacji podyktować jedenastki.
W 63. minucie Roque trafił do siatki. Hector Fort odnalazł się na lewym skrzydle, zagrał do "Tigrinho", który płaskim uderzeniem pokonał Siverę.
Roque przedwcześnie zakończył występ w tym meczu. W 72. minucie napastnik obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Decyzja wzbudziła spore kontrowersje, ponieważ można było odnieść wrażenie, że Brazylijczyk nie chciał sfaulować Rafy Marina. Dodatkowo wcześniej w tej akcji Antonio Blanco przytrzymał Pedriego. Munuera nie zamierzał jednak zmieniać swojej decyzji.
Faul Vitora Roque w meczu Barcelona - Alaves
W 78. minucie wydawało się, że Lewandowski został uderzony przez Javiego Lopeza. Sędzia nie dostrzegł przewinienia. W następnej akcji Sivera odbił piłkę po próbie Fermina Lopeza. W 89. minucie Yamal przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, mógł zagrać do Lewandowskiego, ale sam skończył akcję niecelnym strzałem. W doliczonym czasie gry Alex Sola uderzył w trybuny.
Barcelona w osłabieniu dowiozła korzystny wynik, wygrała 3:1 i zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Alaves jest na 12. lokacie.
Adam Kłos03 Feb · 20:25