Bramka w 90. minucie uratowała Brazylijczyków. Asysta Neymara dała wygraną "Canarinhos" [WIDEO]

Reprezentacja Brazylii wygrała minionej nocy drugi mecz w eliminacjach do mistrzostw świata w 2026 roku. Długo męczyła się jednak na wyjeździe z Peru. "Canarinhos" zwyciężyli 1:0 po golu z 90. minuty spotkania.
Brazylijczycy rozpoczęli eliminacje od rozbicia Boliwii przed własną publicznością. W Peru mieli zdecydowanie trudniejszą przeprawę, choć niewiele brakowało, aby prowadzili po pierwszej połowie.
W 29. minucie do siatki trafił nawet Richarlison. Ostatecznie gola anulowano jednak po analizie VAR. Powtórki wykazały, że Peruwiańczycy złapali rywali na spalonego.
Później wynik przez długi czas się nie zmieniał, choć to goście mieli lepsze okazje bramkowe. Peru w całym spotkaniu nie oddało nawet celnego strzału.
Mimo tego gospodarze byli blisko cennego remisu. Do 90. minuty wszystko zapowiadało podział punktów. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Neymar.
Były gwiazdor PSG popisał się świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego. W polu karnym znalazł się natomiast jego niedawny klubowy kolega - Marquinhos.
Brazylia wygrała więc cały mecz 1:0 i przewodzi tabeli eliminacyjnej. Oprócz niej komplet punktów ma jeszcze Argentyna. O meczu "Albicelestes" szerzej piszemy TUTAJ.
Maciej Pietrasik13 Sep 2023 · 07:00