BVB w finale Ligi Mistrzów! Absolutny dramat PSG [WIDEO]

Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! Podopieczni Edina Terzicia ponownie udowodnili wyższość nad PSG. W pierwszym meczu pokonali paryżan 1:0 i w rewanżu uzyskali identyczny wynik.
W 3. minucie Achraf Hakimi dośrodkował do Goncalo Ramosa, który nie zdołał zaskoczyć Gregora Kobela. W kolejnej akcji bramkarz obronił strzał Kyliana Mbappe. W odpowiedzi Niclas Fuellkrug zgrał piłkę do Karima Adeyemiego, ale ten został zablokowany przez Lucasa Beraldo. Niedługo potem Ramos huknął obok słupka.
W 17. minucie Jadon Sancho próbował przedryblować Nuno Mendesa. Portugalczyk zachował jednak czujność i wygrał pojedynek z prawoskrzydłowym BVB. Kilkadziesiąt sekund później Julian Ryerson podłączył się do ataku i uderzył w boczną siatkę.
Szansę na doprowadzenie do remisu w dwumeczu miał Ousmane Dembele. Były zawodnik BVB posłał jednak piłkę w górny rząd trybun na Parc des Princes.
W 35. minucie Kylian Mbappe zmarnował dogodną okazję na zdobycie bramki. Następnie dortmundczycy przeprowadzili groźną kontrę zakończoną strzałem Karima Adeyemiego. Gianluigi Donnarumma uratował paryżan, odbijając piłkę.
Pod koniec pierwszej połowy Kobel złapał futbolówkę po uderzeniu Vitinhi z dystansu. Z kolei próba Fabiana Ruiza została zablokowana. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Na początku drugiej połowy fatalnie spudłował Warren Zaire-Emery. Piłka spadła pod nogi pomocnika, który z bliskiej odległości trafił tylko w słupek.
Niewykorzystana sytuacja się zemściła. W 50. minucie Mats Hummels wykorzystał centrę Juliana Brandta z rzutu rożnego i zdobył bramkę głową.
Niedługo potem na murawie zameldował się Marco Reus. Weteran zmienił Karima Adeyemiego. Następnie Borussia została zepchnięta do defensywy. Goncalo Ramos nie wykorzystał podania Vitinhi, uderzając nad poprzeczką. Z kolei Mendes obił jedynie słupek.
W 65. minucie piłkarze PSG domagali się odgwizdania rzutu karnego. Hummels sfaulował jednak Dembele tuż przed linią szesnastki. Daniele Orsato podyktował rzut wolny, po którym Asensio trafił w jednego ze swoich kolegów.
W 77. minucie Hummels ponownie skierował piłkę do bramki. Gol nie mógł jednak zostać uznany z powodu ewidentnego spalonego.
W 80. minucie wreszcie pokazał się Mbappe, który przez dłuższy czas był kompletnie odcięty od gry. Napastnik oddał kąśliwy strzał, po którym Kobel wybił piłkę na rzut rożny. W 82. minucie Lee dośrodkował do Marquinhosa, a ten główkował obok słupka.
W końcówce Orsato oszczędził Hakimiego. Marokańczyk popchnął Schlotterbecka, kiedy piłka była już za linią boczną. Prawy obrońca otrzymał za swoje zachowanie jedynie żółtą kartkę.
W 87. minucie dortmundczycy mieli sporo szczęścia. Po strzale Mbappe piłka poszła w kozioł, odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do siatki. Kilkadziesiąt sekund później Vitinha huknął w poprzeczkę z dystansu.
W doliczonym czasie gry Mbappe upadł w polu karnym BVB po starciu ze Schlotterbeckiem. Francuz chciał karnego, ale Daniele Orsato uznał, że nie doszło do żadnego przewinienia.
Borussia wygrała 1:0 i zameldowała się w finale Ligi Mistrzów, który odbędzie się 1 czerwca na Wembley. W środę poznamy rywala dortmundczyków. Będzie nim Real Madryt lub Bayern Monachium. W pierwszym meczu na Allianz Arenie padł remis 2:2.
Adam Kłos07 May · 22:52