Celtic FC rozgromił Motherwell FC. Patryk Klimala wszedł na końcówkę

Celtic rozgromił Motherwell. Patryk Klimala wszedł na końcówkę
Celtic Glasgow FC
Celtic FC pokonał na wyjeździe Motherwell FC 4:0 (1:0) w środowym meczu 25. kolejki szkockiej ekstraklasy.
Na Fir Park dwa gole dla przyjezdnych strzelił Odsonne Edouard. Francuski napastnik po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców już w 9. minucie spotkania, a kolejne trafienie dołożył w 80. minucie. Do siatki rywali w 51. minucie trafił również Leigh Griffiths, a nieco ponad dwadzieścia minut później Callum McGregor.
Mecz na ławce rezerwowych "The Bhoys" rozpoczął Patryk Klimala, który trafił do Glasgow zimą tego roku z Jagiellonii Białystok. Napastnik pojawił się na boisku w 83. minucie, zastępując Odsonne Edouarda. Był to drugi ligowy występ Polaka w nowym zespole.
Podopieczni Neila Lennona są liderem rozgrywek i mają siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli Rangers FC. Zespół prowadzony przez Stephena Robinsona z dorobkiem 41 "oczek" plasuje się na trzeciej pozycji.
Maciej Pietrasik05 Feb 2020 · 22:56