Dno, a niżej tylko Manchester United! "Czerwone Diabły" upokorzone [WIDEO]

Manchester United doszczętnie zdemolowany. Crystal Palace przerobiło "Czerwone Diabły" na miazgę, wygrywając 4:0 w 36. kolejce Premier League.
Już w 3. minucie gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia uznał, że Tyrick Mitchell nie był faulowany. W kolejnej akcji Eberechi Eze podał do Michaela Olise, który został zablokowany.
"Orły" dominowały i udokumentowały przewagę. W 12. minucie Olise przeprowadził kapitalną solową akcję zakończoną skutecznym uderzeniem lewą nogą. Fatalnie w tej sytuacji zachował się Casemiro, którego 22-latek przedryblował z ogromną łatwością.
Duet Eze - Olise nieustannie zagrażał defensywie United. W kolejnej akcji Jonny Evans poradził sobie z Francuzem. Manchester miał problem z poukładaniem gry ofensywnej. W 18. minucie Mason Mount został zablokowany.
Do remisu mógł doprowadzić Casemiro. Brazylijczyk trafił do siatki, ale gol został anulowany z powodu faulu Rasmusa Hojlunda na Deanie Hendersonie.
Z kolei Olise szukał okazji na skompletowanie dubletu. Po akcji zapoczątkowanej przez Willa Hughesa skrzydłowy przegrał pojedynek z Andre Onaną.
W 40. minucie "Orły" prowadziły 2:0. Jean-Philippe Mateta nawinął Evansa, po czym posłał piłkę prosto pod poprzeczkę.
Po zmianie stron nadal aktywniejsi byli podopieczni Olivera Glasnera. W 57. minucie Onana jeszcze uratował United, zatrzymując Hughesa. Kilkadziesiąt sekund później do siatki trafił za to Tyrick Mitchell.
Po godzinie gry z boiska zszedł fatalnie dysponowany Antony. Ten Hag postanowił zagęścić środek pola, wprowadzając Sofyana Amrabata.
Zmiana nie wpłynęła pozytywnie na grę "Czerwonych Diabłów". W 67. minucie Michael Olise doprowadził do wyniku 4:0. Akcja bramkowa zaczęła się od straty Casemiro przy linii końcowej.
Po wysokim zwycięstwie Crystal Palace zajmuje 14. miejsce w tabeli. Manchester jest ósmy, tracąc sześć punktów do piątej lokaty, która gwarantuje udział w kolejnej edycji Ligi Europy.
Adam Kłos06 May · 22:56