Drągowski był bliski obronienia jedenastki Ronaldo. Kapitalna interwencja Szczęsnego po strzale Chiesy [WIDEO]

Twitter
Juventus FC pokonał ACF Fiorentinę 3:0 (1:0) w meczu 22. kolejki Serie A. Interwencje Bartłomieja Drągowskiego i Wojciecha Szczęsnego były ozdobą tego spotkania.
Bramkarz "Starej Damy" wykazał się w 22. minucie, gdy piłkę uderzoną w kierunku bramki Polaka w ekwilibrystyczny sposób podbił Federico Chiesa. Szczęsny popisał się znakomitym refleksem i dzięki temu na tablicy wyników wciąż było 0:0.
Kwadrans później sędzia po analizie za pomocą systemu VAR przyznał gospodarzom rzut karny za zagranie piłki ręką. Z wapna uderzył Cristiano Ronaldo. Drągowski dobrze wyczuł Portugalczyka i był bliski odbicia piłki, jednak ta ostatecznie przeleciała obok jego ręki i wpadła do bramki. Atakujący Juventusu FC zdobył gola w 9 meczu Serie A z rzędu, czym wyrównał rekord należący do Davida Trezegueta.
W drugiej połowie Drągowski błysnął interwencją przy strzale Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk uderzył z kilku metrów po podaniu Douglasa Costy, ale Polak popisał się świetnym refleksem.
Bramkarz Fiorentiny skapitulował jednak w 80. minucie. Wtedy Ronaldo wykorzystał drugi rzut karny - Polak tym razem zupełnie nie wyczuł Portugalczyka, który zdobył 50. bramkę w barwach "Starej Damy". Jednocześnie był to 150. karny "CR7" w jego karierze - wykorzystał z nich 125.
W końcówce spotkania zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Matthijs de Ligt. To 1600. wygrana Juventusu FC na poziomie Serie A.