Dramat Di Marii w karnych! Benfica odpadła z Ligi Europy! [WIDEO]

Olympique Marsylia zagra w półfinale Ligi Europy! Francuzi awansowali do tej rundy po pokonaniu Benfiki w rzutach karnych.
Tydzień temu Benfica wygrała u siebie 2:1. Skromna zaliczka wystarczyła, by awansować do kolejnej rundy.
Gospodarze mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, często uderzali na bramkę, ale bardzo długo nie potrafili zamienić na gola żadnej ze swoich sytuacji. Zmieniło się to dopiero w 79. minucie.
Lewym skrzydłem szarpnął Aubameyang, dośrodkował w pole karne, a głową piłkę do bramki skierował Moumbagna. Pecha miał Trubin, bo futbolówka znalazła drogę do siatki między jego nogami.
Na trybunach Stade Velodrome się zagotowało, a do ataku ruszyła Benfica. Z dystansu groźnie uderzył Kokcu, lecz trafił jedynie w boczną siatkę.
Końcówka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Konieczna była dogrywka. W 100. minucie blisko gola był Aubameyang, lecz piłka po jego gola nieznacznie minęła słupek.
W 108. minucie sytuację dla Benfiki zmarnował Cabral. Po jego akcji i strzele z kilku metrów skutecznie interweniował Lopez.
Rzuty karne fatalnie zaczęła Benfica. Di Maria trafił piłką w słupek. Po stronie Marsylii w pierwszej serii bezbłędny był Correa.
Goście pomylili się jeszcze raz. W czwartej serii strzał Antonio Silvy obronił Lopez. Gospodarze byli bezbłędni. W półfinale zagrają z Atalantą.
Marcin Karbowski18 Apr · 23:48