Dublet Kyliana Mbappe, fantastyczna asysta Leo Messiego! PSG pokonało czerwoną latarnię Ligue 1 [WIDEO]

PSG odniosło skromne zwycięstwo w 32. kolejce Ligue 1. Podopieczni Christophe'a Galtiera pokonali Angers 2:1.
Paryżanie doskonale rozpoczęli ten mecz. W 9. minucie Kylian Mbappe wykorzystał asystę Juana Bernata i otworzył wynik. Francuz zdobył swoją 21. bramkę w tym sezonie ligowym.
W 26. minucie Mbappe skompletował dublet. Tym razem napastnikowi w fantastyczny sposób asystował Leo Messi, który jednym podaniem przeszył całą linię obrony Angers.
Jeszcze przed przerwą sam Messi chciał wpisać się na listę strzelców. Uderzenie mistrza świata skutecznie obronił Paul Bernardoni. Do przerwy paryżanie prowadzili różnicą dwóch trafień.
W drugiej połowie paryżanie grali ze znacznie mniejszą intensywnością. W 70. minucie Angers mogło zdobyć bramkę kontaktową, ale Jean Bahoya uderzył nad poprzeczką.
Tuż przed końcem spotkania gospodarze zdołali jednak strzelić gola. Gianluigiego Donnarummę pokonał Sada Thioub..
Angers nie zdołało już doprowadzić do remisu w ostatnich minutach. PSG po zwycięstwie zajmuje pierwsze miejsce w Ligue 1 z przewagą 11 punktów nad Lens. Angers zamyka ligową tabelę.
Adam Kłos21 Apr 2023 · 22:49