Efektowny gol polskiego napastnika. Tego zagrania nie powstydziłyby się największe gwiazdy [WIDEO]

Źródło: Twitter / @ESPNnl
W ostatnim meczu Eerste Divisie Kacprowi Kostorzowi dopisało szczęście. Polak zdobył wyjątkową bramkę.
Od 2022 roku Kacper Kostorz jest zawodnikiem Pogoni Szczecin. Latem, po kilkumiesięcznym wypożyczeniu do Korony Kielce, 24-letni napastnik obrał kierunek zagraniczny. Tym razem został wypożyczony do grającego na zapleczu holenderskiej ekstraklasy Den Bosch, którego trenerem jest inny Polak, Tomasz Kaczmarek.
W piątkowy wieczór Kostorz po raz kolejny wyszedł w podstawowym składzie swojej ekipy. Snajper pokazał klasę już w 12. minucie spotkania 20. kolejki z Cambuur, strzelając niecodziennego gola dającego drużynie prowadzenie.
Jaron Vicario zdecydował się na dośrodkowanie z głębi pola. Ustawiony tyłem do bramki Kostorz wyprzedził przeciwnika, a następnie zaskoczył bramkarza strzałem piętą. Yanick van Osch nie miał nic do powiedzenia.
Było to ósme trafienie 24-latka w tym sezonie ligowym, dzięki czemu zajmuje on dziewiąte miejsce w klasyfikacji strzelców Eerste Divisie. Oprócz tego piłkarz zanotował cztery asysty. Wystąpił w każdym meczu obecnego sezonu.
W drugiej połowie bramki dla Den Bosch zdobyli jeszcze Stan Maas oraz Sebastiaan van Bakel. Jedynego gola dla Cambuur zdobył Milan Smit. Dzięki pewnemu zwycięstwu 3:1 podopieczni Tomasza Kaczmarka przerwali passę jedenastu spotkań bez zwycięstwa. Była to pierwsza wygrana "Smoków" w lidze od 29 września.
Zespół Den Bosch zajmuje obecnie 18. pozycję w tabeli zaplecza holenderskiej ekstraklasy. Cambuur plasuje się natomiast na ósmej lokacie. Rozgrywki zostaną wznowione w połowie stycznia.
Michał Boncler25 Dec 2023 · 16:38
Źródło: Twitter