Efektowny hat-trick Kyliana Mbappe! PSG przeskoczyło w tabeli zespół Marcina Bułki [WIDEO]

PSG odniosło wyjazdowe zwycięstwo 3:0 nad Stade Reims. Komplet punktów pozwolił ekipie Luisa Enrique wskoczyć na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
PSG już w 3. minucie objęło prowadzenie. Ousmane Dembele urwał się na prawym skrzydle, dośrodkował do Kyliana Mbappe, który zdobył efektowną bramkę po uderzeniu z pierwszej piłki.
Gospodarze mogli szybko doprowadzić do remisu. Junya Ito pokonał Gianluigiego Donnarummę, ale ten gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.
Następnie Kang-in Lee oddał groźny strzał sprzed pola karnego. Yehvann Diouf na raty złapał piłkę. W 30. minucie Donnarumma obronił strzał Ito, który napędzał większość akcji Reims.
Jeszcze przed przerwą Włoch ponownie uratował PSG. Tym razem udało mu się wygrać pojedynek z Amirem Richardsonem. Do przerwy paryżanie prowadzili 1:0.
W 59. minucie Mbappe skompletował dublet. Francuz wykorzystał podanie Carlosa Solera i z bliskiej odległości trafił do siatki.
Mbappe był bezdyskusyjnym bohaterem tego meczu. W 83. minucie napastnik zdobył trzecią bramkę, tym razem po asyście Bradleya Barcoli z prawego skrzydła. W sumie Mbappe ma już na koncie 13 trafień po 12 kolejkach Ligue 1.
W końcówce snajper mistrzów Francji mógł strzelić czwartego gola, ale huknął jedynie w poprzeczkę. PSG wygrało 3:0 i przeskoczyło Niceę w ligowej tabeli. Zespół Marcina Bułki traci do lidera jeden punkt.
Adam Kłos11 Nov 2023 · 18:51