El. LM: Karabach Agdam wyeliminował FC Kopenhagę! Cały mecz Rzeźniczaka

photo_master2000 / Shutterstock.com
FC Kopenhaga pokonała u siebie Karabach Agdam Baku 2:1 (1:0) w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
Na Parken w stolicy Danii całe zawody w szeregach gości zaliczył Jakub Rzeźniczak. Obrońca reprezentacji Polski w drugiej połowie ujrzał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.
Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał tuż przed przerwą strzałem głową Paragwajczyk Federico Javier Santander. Wyrównał osiemnaście minut po zmianie stron płaskim uderzeniem z pola karnego Południowoafrykańczyk Dino Ndlovu.
Radość przyjezdnych zza Kaukazu nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie trzy minuty później kolejnym strzałem głową Serb Andrija Pavlovic odzyskał prowadzenie drużynie ze Skandynawii. Na więcej mistrza Danii nie było już jednak stać i po przegranej na wyjeździe 0:1 musiał uznać wyższość rywali w dwumeczu.
Oprócz drużyny z Azerbejdżanu awans do fazy grupowej w środę wywalczyły również CSKA Moskwa, Liverpool FC, Sporting Lizbona oraz APOEL Nikozja.