El MŚ 2018: Ostatnia reprezentacja zapewniła sobie awans na mundial w Rosji. Farfan i Ramos poprowadzili Peru do zwycięstwa

YouTube
Reprezentacja Peru pokonała Nową Zelandię 2:0 (1:0) w rewanżowym spotkaniu barażowym o awans do mistrzostw świata. Zespół z Ameryki Południowej jako ostatni zapewnił sobie awans na mundial w Rosji.
W pierwszym meczu pomiędzy obiema reprezentacjami padł bezbramkowy remis.
W rewanżu to gospodarze otworzyli wynik spotkania, gdy w Cueva podał do Jeffersona Farfana, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Była to 28. minuta meczu.
Po przerwie Peruwiańczycy zadali drugi cios. Tym razem po rzucie rożnym piłka spadła do Christiana Ramosa, który instynktownie uderzył, podwyższając stan spotkania na 2:0.
Zawodnicy z Nowej Zelandii starali się odrobić straty, jednak nie mieli wystarczających atutów w ataku. Jedynie Chris Wood w doliczonym czasie gry posłał futbolówkę minimalnie obok słupka.
Reprezentacja Peru awansowała na mundial po raz pierwszy od 1982 roku. Wówczas swój ostatni mecz rozegrała wówczas z reprezentacją Polski.
W losowaniu fazy grupowej Peru znajdzie się w drugim koszyku.