Eliminacje LE: Remis Jagiellonii, choć mogło być lepiej

ASInfo
Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z azerskim FK Gabala 1:1 w swoim pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy.

„Jaga” bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Już w 15. minucie wicemistrzowie Polski wyszli na prowadzenie, po strzale głową Tarasa Romanczuka. Potem coraz lepiej radzili sobie gospodarze. Swoją dobrą grę udokumentowali tuż po przerwie wyrównującą bramką Stevena Josepha-Monrose.

W końcówce spotkania piękną akcję przeprowadzili Cillian Sheridan oraz Arvydas Novikovas. Piłka trafiła do Marina Pospisila, który oddał mocny strzał z 16. metrów. Świetnie interweniował jednak w bramce Dmytro Bezotosny. „Jaga” ostatecznie wraca do domu z cennym remisem. Rewanż zostanie rozegrany 20 lipca w Białymstoku.