Fantastyczny gol Kyliana Mbappe! PSG nie uniknęło problemów, rywal nastraszył mistrza Francji [WIDEO]

Screen/Twitter
Kylian Mbappe popisał się fenomenalnym trafieniem w meczu z Metz. Piłkarze Paris Saint-Germain ograli niżej notowanego rywala (3:1) i utrzymali przewagę w tabeli Ligue 1.
Faworytem meczu pomiędzy Paris Saint-Germain oraz Metz był zespół Luisa Enrique, który po raz ostatni przegrał w lidze 15 września. Wówczas uległ on OGC Nice (2:3).
Pierwsza połowa środowego starcia z Metz przebiegła pod znakiem dominacji mistrza Francji. Do szczęścia zabrakło tylko gola. Sytuacji po stronie PSG jednak nie brakowało.
Już w 10. minucie spotkania jego wynik mógł otworzyć Vitinha. Portugalczyk dobrze odnalazł się w polu karnym rywali, lecz oddany przez niego strzał został zablokowany przez obrońców. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał także Randal Kolo Muani
Na pierwsze w tym meczu bramki było trzeba poczekać do drugiej połowy. W 49. minucie wynik meczu otworzył Vitinha, który wykorzystał dogranie z narożnika pola karnego.
Kilka chwil później na 2:0 podwyższył Kylian Mbappe. Gwiazdor PSG popisał się pięknym strzałem sprzed "szesnastki". Uderzona przez niego piłka odbiła się od poprzeczki, po czym wpadła do siatki. Bramkarz był w tej sytuacji bez szans.
Ogromna przewaga mistrza Francji nie podłamała piłkarzy Metz. W 72. minucie bramkę kontaktową zdobył Matthieu Udol. Rosły defensor wpisał się na listę strzelców po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Piłka uderzona głową przez Francuza przeleciała obok Donnarummy i zatrzepotała w siatce.
Beniaminek Ligue 1 nie poszedł jednak za ciosem. Na niespełna kwadrans przed ostatnim gwizdkiem formalności dopełnił Mbappe, który wykorzystał błąd w rozegraniu Metz. Francuz przejął zbyt krótkie podanie obrońcy, minął bramkarza i finalnie umieścił piłkę w siatce.
W samej końcówce meczu na boisku pojawił się drugi z braci Mbappe, Ethan. Dla 16-letniego piłkarza był to jednocześnie debiut w Ligue 1.
Trzy punkty zdobyte na Parc des Princes przez PSG pozwoliły podopiecznym Luisa Enrique utrzymać przewagę nad resztą stawki. Drugie w tabeli OGC Nice traci do nich pięć "oczek".
Piotr Sidorowicz 20 Dec 2023 · 22:54