FC Barcelona pokonała Tottenham w meczu o trofeum! Genialna końcówka w wykonaniu "Blaugrany" [WIDEO]

Screen Twitter
FC Barcelona pokonała Tottenham 4:2 (1:2). Tym samym hiszpański klub sięgnął po Puchar Gampera.
Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się idealnie dla FC Barcelony. Już w trzeciej minucie prawym skrzydłem urwał się Raphinha, który idealnie zagrał do Roberta Lewandowskiego.
Reprezentant Polski opanował piłkę, a następnie - mimo ostrego kąta - wpakował ją do bramki (szczegóły TUTAJ). Sytuacja na boisku szybko zaczęła się jednak zmieniać.
Chociaż ekipa Xaviego kontrolowała mecz przez kilkanaście następnych minut, to próby pokonania golkipera Tottenhamu okazywały się nieskuteczne. Próbował między innymi "Lewy", ale jego strzał z dystansu został świetnie sparowany.
Po chwili "Spurs" doprowadzili zaś do wyrównania. Niespodziewanym bohaterem londyńczyków został Oliver Skipp. Środkowy pomocnik wykończył koronkową akcję całego zespołu.
Jakby tego było mało, Anglik jeszcze przed przerwą zdobył drugą bramkę. W 36. minucie wygrał walkę z Oriolem Romeru, wdarł się w pole karne i pięknie uderzył głową.
Po zmianie stron FC Barcelona długo nie miała zbyt wiele do powiedzenia. To przyjezdni z Londynu pozostawali w natarciu, a blisko kolejnego trafienia był Pedro Porro.
Sytuację na dobre odmieniło dopiero wejście Lamine'a Yamala. Młody skrzydłowy z miejsca rozruszał ofensywę zespołu, a w 81. minucie wyrównał Ferran Torres. Co więcej, 16-latek miał też bezpośredni udział w kolejnym trafieniu. To właśnie po jego akcji gola strzelił Ansu Fati.
Na zakończenie meczu "Blaugrana" zdołała zdobyć jeszcze jedną bramkę. Wynik spotkania na 4:2 (1:2) ustalił Abde Ezzalzouli. Tym samym "Blaugrana" sięgnęła po Puchar Gampera.
Hubert Kowalczyk08 Aug 2023 · 21:59