Feio w końcu zwycięski! Legia zbliżyła się do pucharów, Kapustka błysnął w Mielcu [WIDEO]

Marta Badowska / pressfocus
W kolejnym niedzielnym meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała ze Stalą Mielec 3:1. Bohaterem wicemistrzów Polski został Bartosz Kapustka.
Legia od początku starała się przejąć inicjatywę w Mielcu. Aktywny był między innymi Bartosz Kapustka. Najpierw sam próbował pokonać Kochalskiego, później dogrywał w pole karne.
Druga z tych akcji nie przyniosła bezpośredniego gola, ale po analizie VAR arbiter podyktował rzut karny, uznając, że Wszołek był faulowany. "Jedenastkę" na gola pewnie zamienił Josue.
W 37. minucie Wszołek miał doskonałą szansę na podwyższenie rezultatu - zmarnował jednak sytuację sam na sam z bramkarzem. Ta sytuacja błyskawicznie zemściła się na Legii.
Stal odpowiedziała bowiem natychmiast, a do wyrównania doprowadził Szkurin. Gospodarze mogli nawet prowadzić do przerwy, lecz tuż obok słupka uderzył Hinokio.
W drugiej części spotkania piłkarzom obu drużyn przez długi czas brakowało celności. W bramkę nie trafiały choćby strzały Getingera czy Guala. Josue trafił z kolei prosto w Kochalskiego.
W 77. minucie Legia wyprowadziła akcję, która przyniosła jej komplet punktów. Po szybkim kontrataku piłka trafiła pod nogi Kapustki, który pewnie umieścił ją w siatce.
W doliczonym czasie gry ręką we własnym polu karnym zagrał Urbański. Analiza VAR przyniosła kolejną "jedenastkę", którą wykorzystał Maciej Rosołek.
Dzięki temu Legia ostatecznie wygrała w Mielcu 3:1 i awansowała na piąte miejsce w ligowej tabeli. Do drugiej lokaty "Wojskowi" tracą zaledwie jeden punkt.
Maciej Pietrasik28 Apr · 17:01