Gigantyczny skandal w hicie ligi greckiej! Piłkarz trafiony petardą, spotkanie zostało przerwane

W niedzielnym spotkaniu ligi greckiej Olympiakos Pireus mierzył się z Panathinaikosem Ateny. Mecz został przerwany po tym, jak obok jednego z zawodników gości wybuchła rzucona z trybun petarda.
Spotkania między Olympiakosem i Panathinaikosem od lat elektryzują kibiców obu drużyn. Zespół z Pireusu w obecnych rozgrywkach był dotąd niepokonany i zajmował pozycję lidera.
Panathinaikos miał o trzy punkty mniej od rywali i lepiej rozpoczął niedzielne spotkanie. Po pierwszej połowie goście z Aten prowadzili 1:0 po golu Georgiosa Vagiannidisa.
W drugiej części spotkania do wyrównania doprowadził Mady Camara. Kibice Olympiakosu świętowali bramkę, ale wszystko dość szybko wymknęło się spod kontroli.
Z trybun w stronę boiska została rzucona petarda, która wybuchła obok rozgrzewającego się Juankara. Piłkarz Panathinaikosu padł na boisko i szybko wezwano pomoc.
Spotkanie przerwano, a Juankar opuścił murawę na noszach. W mediach pojawiają się sprzeczne informacje na temat tego, czy piłkarz trafił do szpitala.
Mecz został przerwany przez sędziego i w niedzielę rywalizacja nie została wznowiona, bo gracze Panathinaikosu odmówili powrotu na murawę. Olympiakosowi grozi walkower.
Maciej Pietrasik22 Oct 2023 · 21:35
Źródło: Przegląd Sportowy Onet/Twitter