GKS Katowice wciąż marzy o awansie. Wygrał właśnie bardzo ważny mecz

Marcin Bulanda / pressfocus
GKS Katowice spokojnie ograł Znicz Pruszków 3:1 (2:0). Dzięki temu ekipa ze Śląska przesunęła się na dziewiąte miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi.
GKS Katowice naprawdę dobrze wszedł w sobotnie spotkanie. Już w 27. minucie Aleksandar Komor wykorzystał podanie od Mateusza Marca, zaś niedługo później podwyższył Arkadiusz Jędrych. Dla stopera był to czwarty gol w czwartym kolejnym meczu.
Po zmianie stron gospodarze zdołali zadać jeszcze jeden cios. Tym razem w roli głównej wystąpił Sebastian Bergier. Dawny zawodnik Śląska Wrocław zdobył swoją dziewiątą bramkę w bieżącym sezonie Fortuna 1. Ligi.
Znicz Pruszków zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 77. minucie Mateusz Grudziński pewnie wykorzystał rzut karny.
Chociaż przebieg całego meczu był stosunkowo wyrównany, to ze spokojnego zwycięstwa mogli cieszyć się katowiczanie. Triumf 3:1 (2:0) pozwolił na wskoczenie na dziewiąte miejsce w tabeli. Strata do szóstej Wisły Kraków wynosi teraz tylko punkt.
Były klub Roberta Lewandowskiego jest natomiast w znacznie gorszej sytuacji. Znicz plasuje się na 12. lokacie i ma siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce zmierzy się z Bruk-Betem Niecieczą.
Hubert Kowalczyk02 Mar · 14:41