Gol Kane'a nie uratował Bayernu! Katastrofalna końcówka Bawarczyków [WIDEO]

Harry Kane zdobył kolejną bramkę w tym sezonie Bundesligi. Jego trafienie nie uratowało jednak Bayernu Monachium przed porażką 1:3 ze Stuttgartem.
W 10. minucie Manuel Neuer został bohaterem "Die Roten". Doświadczony golkiper znakomicie interweniował przy strzale Chrisa Fuhricha.
Niedługo potem Thomas Tuchel musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Raphael Guerreiro doznał kontuzji i jego miejsce na murawie zajął Leon Goretzka. Była to niepokojąca sytuacja, biorąc pod uwagę, że za cztery dni Bayern zagra z Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów. Występ Portugalczyka na Santiago Bernabeu stoi pod znakiem zapytania.
W 21. minucie Serhou Guirassy huknął obok słupka. W kolejnej akcji Eric Dier uniemożliwił Guirassy'emu strzelenie gola, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej. Anglik przy okazji rozciął czoło, ale po chwili lekarze Bayernu założyli opatrunek i obrońca mógł kontynuować grę.
Stuttgart atakował i udokumentował przewagę. Wynik meczu otworzył Leonidas Stergiou, który podciął piłkę nad Neuerem. Przytomnie w tej sytuacji zachował się Deniz Undav, który zaliczył asystę.
W 37. minucie Harry Kane doprowadził do remisu. Snajper Bayernu wykorzystał rzut karny. Był to 36. gol Anglika w tym sezonie Bundesligi.
Jeszcze przed przerwą Eric Choupo-Moting nie wykorzystał dobrej sytuacji. Uderzenie Kameruńczyka obronił Alexander Nuebel, czyli bramkarz wypożyczony z Bayernu.
Przed drugą połową Dayot Upamecano zmienił Diera. Poturbowany stoper nie był w stanie kontynuować gry.
W 48. minucie Kane posłał znakomite podanie do Choupo-Motinga, który pomylił się w polu karnym. W odpowiedzi Neuer po raz kolejny w tym meczu zatrzymał Fuhricha.
Stuttgart chciał walczyć o pełną pulę. Dwa strzały oddał Deniz Undav, jeden niecelny, drugi prosto w Neuera. W 69. minucie Kane główkował obok słupka. Następnie Undav upadł w polu karnym, ale sędzia nie zamierzał podyktować jedenastki.
W 83. minucie rezerwowi Stuttgartu przeprowadzili akcję bramkową. Woo-Yeong Jeong trafił do siatki po dośrodkowaniu Silasa z lewego skrzydła.
Bayern nie zdołał powalczyć choćby o remis. W doliczonym czasie gry gospodarze wyprowadzili trzeci i ostatni cios. Wynik spotkania ustalił Silas.
Stuttgart wygrał 3:1 i zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Strata do drugiego Bayernu wynosi zaledwie dwa punkty.
Kane strzelił jednego gola, więc wciąż brakuje mu pięciu trafień do wyrównania rekordu Roberta Lewandowskiego. W dwóch ostatnich kolejkach Bawarczycy zagrają z Wolfsburgiem i Hoffenheim.
Adam Kłos04 May · 17:29