Grał Gol, Amkar Perm pokonał Lokomotiw Moskwa

Julia Nowikowa, wikipedia
Amkar Perm na własnym stadionie pokonał Lokomotiw Moskwa 2:1 (0:1) w sobotnim meczu 23. kolejki rosyjskiej ekstraklasy.
Na Stadion Zwiezda w Permie oba gole dla gospodarzy strzelił Aaron Olanare. Nigeryjski napastnik najpierw w 48. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, a następnie dziesięć minut później wykorzystał dośrodkowanie Petara Zaneva i pokonał golkipera rywali.
Bramkę dla drużyny przyjezdnej zdobył Manuel Fernandes, który w 17. minucie spotkania zamienił rzut karny na gola.
Mecz w wyjściowej jedenastce drużyny Amkar rozpoczął Janusz Gol. Polski pomocnik opuścił boisko w 78. minucie i został zastąpiony przez Saeida Ezatolahia. Był to 21. ligowy występ 32-latka w tym sezonie.
Przyjezdni kończyli to starcie w dziesiątkę, bowiem w doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany Igor Denisov.
Drużyna prowadzona przez Vadima Evseeva zajmuje obecnie 12. miejsce w ligowej tabeli, z kolei zespół z Moskwy wciąż jest liderem rozgrywek.
W równolegle rozegranym meczu tej kolejki Priemjer Ligi Akhmat Grozny bezbramkowo zremisował z SKA Chabarowsk. W 90. minucie na placu gry w barwach ekipy gości pojawił się Łukasz Sekulski.