Gwóźdź do trumny Zagłębia Sosnowiec. Los klubu przesądzony [WIDEO]

Mateusz Sobczak / pressfocus
Zagłębie Sosnowiec przegrało ze Stalą Rzeszów 0:1. W ten sposób oficjalnie poznaliśmy pierwszego spadkowicza z Fortuna 1 Ligi.
Zimą kontrolę nad Zagłębiem przejął Rafał Collins, który do klubu sprowadził dyrektora sportowego Michaiła Zalewskiego i trenera Ołeksandra Chackiewicza. Projekt zakończył się kompromitacją.
Gdy Collins wchodził do Zagłębia, to zajmowało już ostatnie miejsce w Fortuna 1 Lidze. Widoki na utrzymanie były mizerne, a szanse na nie pogrzebały fatalne wyniki wiosną. Przełomem nie okazała się też zmiana Chackiewicza na Marka Saganowskiego. Sosnowiczanie nie wygrali żadnego z dziesięciu tegorocznych meczów. Zdobyli w nich zaledwie cztery punkty.
Gwoździem do trumny Zagłębia była wtorkowa porażka ze Stalą Rzeszów. Zadecydował o niej gol Arsenal Hrosu z 4. minuty spotkania.
Zagłębie wie już, że kolejne rozgrywki zagra na trzecim szczeblu. Wraca na niego po szesnastu latach przerwy.
Marcin Karbowski23 Apr · 21:16
Źródło: X, tvpsport.pl