Historyczne zwycięstwo Puszczy Niepołomice! Beniaminek z pierwszą wygraną w PKO Ekstraklasie [WIDEO]

Krzysztof Porebski / PressFocus
Puszcza Niepołomice po raz pierwszy ma okazję występować w PKO Ekstraklasie. Ekipa z Małopolski w poniedziałkowy wieczór sięgnęła po premierowe zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując 1:0 Stal Mielec.
Podopieczni Tomasza Tułacza przez większość ekspertów skazywani są na szybki spadek z elity. Rozgrywki rozpoczęli od porażek z Widzewem Łódź oraz Jagiellonią Białystok.
W poniedziałkowy wieczór, na zakończenie trzeciej serii spotkań, Puszcza podejmowała Stal Mielec. Początkowo to ekipa z Niepołomic miała optyczną przewagę.
Niewiele jednak brakowało, aby w 19. minucie Stal wyszła na prowadzenie. Bliski wpisania się na listę strzelców był Hinokio. Po uderzeniu Japończyka piłka trafiła w słupek.
W pierwszej części spotkania kibice nie doczekali się ostatecznie bramek. Po stronie gospodarzy najlepszej okazji nie wykorzystał Mroziński, który przegrał pojedynek z golkiperem Stali.
Po przerwie Puszcza nastawiła się przede wszystkim na kontry. To właśnie jedna z nich w 65. minucie przyniosła gospodarzom upragnione prowadzenie. Piłkę do siatki skierował Michał Walski.
Stal starała się odpowiedzieć, lecz nie była w stanie poważniej zagrozić bramce gospodarzy. W efekcie zawodnicy z Niepołomic mogli cieszyć się z pierwszego, historycznego zwycięstwa w Ekstraklasie i awansu na 12. miejsce w tabeli.
Maciej Pietrasik07 Aug 2023 · 20:54