Historyczny hat-trick Milika! Polak dorównał legendzie Juventusu, rywale zdeklasowani [WIDEO]

Fabio Ferrari / pressfocus
To był wielki mecz dla Arkadiusza Milika. Reprezentant Polski strzelił trzy gole dla Juventusu, a jego zespół rozbił Frosinone 4:0 (1:0) w ćwierćfinale Pucharu Włoch.
Strzelanie w czwartkowym meczu rozpoczęło się już w 11. minucie. Faul we własnym polu karnym popełnił Pol Lirola, zaś do piłki podszedł Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski zmylił golkipera Frosinone i zdobył swoją pierwszą bramkę od 96 dni. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Niedługo później szansę na podwyższenie prowadzenia miał Fabio Miretti, ale jego strzał, tak samo jak próba Filipa Kosticia, został zablokowany. Nie pomylił się natomiast Milik, który po świetnym podaniu od Westona McKenniego skompletował dublet w 38. minucie.
Po zmianie stron "Stara Dama" wciąż zdecydowanie przeważała nad swoimi rywalami. Uderzenie McKenniego zdołał jeszcze odbić Michele Cerofolini, ale niedługo później do akcji ponownie wkroczył Milik.
W 48. minucie reprezentant Polski wykorzystał katastrofalne zachowanie w defensywie Frosinone. Do piłki dopadł Manuel Locatelli, wystawił futbolówkę napastnikowi, a ten zdobył swojego upragnionego hat-tricka.
W 57. minucie nasz snajper mógł mieć na koncie bramkę numer cztery, ale został złapany na niewielkim spalonym. Z trafienia cieszył się natomiast Kenan Yildiz, który po znakomitym strzale podwyższył prowadzenie turyńczyków.
Zawodnicy (Milik, Yildiz,  Juventusu w spotkaniu z Frosinone
W 62. minucie genialny Milik został ostatecznie zastąpiony przez Dusana Vlahovicia. Huraganowe ataki ze strony Juventusu osłabły, gospodarze skupili się na obronie korzystnego wyniku.
Niemniej "Stara Dama" i tak mogła jeszcze dobić Frosinone. Strzały Nicolussiego Cavilgii oraz Andrei Cambiaso nie znalazły jednak drogi do bramki.
Ostatecznie turyńczycy wygrali 4:0 (2:0) i awansowali do półfinału Pucharu Włoch, gdzie zagrają z Lazio. Milik stał się pierwszym zawodnikiem od czasów Alessandro Del Piero (2006 vs Fiorentina), który zdobył hat-tricka w krajowym pucharze.