Inter nowym mistrzem Włoch! Trzy czerwone kartki w derbach z Milanem [WIDEO]

Screen z X
Inter Mediolan po raz 20. w historii został mistrzem Włoch. Po raz pierwszy zdarzyło się, aby o tytule zdecydował wynik derbów Mediolanu. "Nerazzurri" pokonali w nich Milan 2:1.
Podopieczni Simone Inzaghiego potrzebowali zwycięstwa nad odwiecznym rywalem, aby przypieczętować Scudetto na San Siro. Od początku przejęli inicjatywę w starciu z Milanem.
W 18. minucie przyniosło to efekt w postaci gola. Federico Dimarco dośrodkował z rzutu rożnego, a Benjamin Pavard zgrał piłkę do Francesco Acerbiego. Ten ostatni z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce.
Po chwili goście mogli zadać kolejny cios. Fatalne pudło z kilku metrów zaliczył Lautaro Martinez, przenosząc piłkę wysoko nad poprzeczką. Po drugiej stronie boiska Rafael Leao przegrał pojedynek z Yannem Sommerem.
Na początku drugiej połowy Inter po raz kolejny trafił do siatki, pieczętując mistrzostwo kraju. Marcus Thuram zaskoczył Maignana strzałem po krótkim słupku.
Wówczas na trybunach San Siro rozpoczęło się wielkie świętowanie kibiców Interu. Fani "Nerazzurrich" odpalili race, a na boisku pojawiło się sporo dymu.
Milan przez długi czas nie był w stanie odpowiedzieć rywalom. Zmieniło się to dopiero w w 80. minucie. Po strzale Gabbii Sommer zbił piłkę na słupek, ale przy dobitce Tomoriego nie miał już szans.
Po tej bramce gospodarze ruszyli do ataku. Sommer znów musiał się wykazać, gdy obronił strzał Pulisica. Po dobitce Giroud sytuację uratował z kolei Pavard.
"Rossoneri" próbowali doprowadzić do wyrównania, które odłożyłoby w czasie mistrzowską fetę Interu. Brakło im jednak na to czasu, a ekipa Simone Inzaghiego po końcowym gwizdku arbitra mogła rozpocząć świętowanie Scudetto.
Wcześniej, w doliczonym czasie gry, doszło jeszcze do wielkiej szarpaniny na boisku. Z murawy wylecieli Denzel Dumfries oraz Theo Hernandez. Później nerwy puściły też Calabrii, który łokciem uderzył rywala.
Maciej Pietrasik22 Apr · 22:43