Inter wymęczył zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Rzut karny uratował finalistów poprzedniej edycji [WIDEO]

Salzburg próbował postawić się Interowi w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Inter zdołał jednak wygrać 2:1.
Pierwszy celny strzał w tym meczu oddali goście z Austrii. W 4. minucie Yann Sommer poradził sobie z próbą Oscara Gloukha. Następnie Luka Sucić został zablokowany.
W końcu nastąpiła odpowiedź Interu. Henrich Mchitarjan posłał piłkę w pole karne, Davide Frattesi zgrał ją do Alexisa Sancheza, który wykończył całą akcję. Chilijczyk strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie.
W kolejnych minutach gra na Giuseppe Meazza się zaostrzyła. Sędzia musiał ukarać żółtymi kartkami kolejno Roko Simicia, Mchitarjana i Lucasa Gourna-Douatha.
W 33. minucie Carlos Augusto wygrał pojedynek powietrzny. Wahadłowy Interu główkował jednak obok słupka. Później Hakan Calhanoglu nie zamienił rzutu wolnego na gola. Pod koniec pierwszej połowy Strahinja Pavlović zablokował Lautaro Martineza.
W 57. minucie goście doprowadzili do remisu. Gloukh zaskoczył Sommera uderzeniem z okolic 16. metra.
Radość Salzburga nie trwała długo. W 64. minucie Inter odzyskał prowadzenie po bramce Hakana Calhanoglu z rzutu karnego.
Kwadrans później Lautaro Martinez skierował piłkę do siatki. Gol mistrza świata nie został uznany, ponieważ wcześniej w tej akcji na spalonym był Frattesi.
W końcówce wynik meczu już nie uległ zmianie. Po zwycięstwie mediolańczycy zajmują pierwsze miejsce w grupie D. Salzburg jest trzeci.
Adam Kłos24 Oct 2023 · 20:38