Kane wciąż goni Lewandowskiego. Kluczowy triumf Bayernu [WIDEO]

Screen Twitter
Bayern Monachium ograł Eintracht Frankfurt 2:1 (1:1). Dzięki temu "Die Roten" są pewni gry w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów.
Bayern rozpoczął strzelanie już w 9. minucie sobotniego spotkania. Harry Kane otrzymał wówczas podanie od Konrada Laimera i spokojnie trafił do siatki. Tym samym reprezentant Anglii zapisał się w historii Bundesligi.
Napastnik został pierwszym piłkarzem, który w swoim debiutanckim sezonie zdobył bramkę lub zanotował asystę w starciu z każdym rywalem. Jednocześnie doświadczony zawodnik nieco zbliżył się do słynnego wyniku Roberta Lewandowskiego.
Niemniej radość w ekipie "Die Roten" nie trwała zbyt długo. W 23. minucie stan spotkania wyrównał Hugo Ekitike. Francuza niedawno wykupiono z PSG.
Po zmianie stron Bayern musiał nieco poczekać na konkretną sytuację. W 59. minucie rzut karny w końcu wywalczył Thomas Mueller. "Jedenastkę" na gola zamienił zaś Kane.
Legenda Tottenhamu zdobyła dzięki temu swoją 35. bramkę w bieżącym sezonie. Do końca rozgrywek Kane może zagrać jeszcze w trzech ligowych spotkaniach. Rekord Lewandowskiego - 41 strzelonych goli - jest więc zagrożony, ale w stopniu nieznacznym.
Ostatecznie Bayern pokonał Eintracht 2:1 (1:1) i w zapewnił sobie udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Przewaga nad piątą Borussią Dortmund wynosi 12 punktów.
Hubert Kowalczyk27 Apr · 17:25