Kapitalna asysta Francesco Tottiego i jeszcze lepsze wykończenie! Bajeczna bramka legend AS Romy [WIDEO]

Screen/Twitter
Na obiekcie w Ferrarze został rozegrany mecz towarzyski z udziałem byłych zawodników Serie A. W jego trakcie brylował m.in. Francesco Totti. Legendarny piłkarz AS Romy popisał się fenomenalną asystą.
W sobotę odbyło się wydarzenie "Operacja nostalgia", czyli mecz towarzyski, w którym udział wzięli zawodnicy występujący przed laty we włoskiej elicie. Na boisku nie zabrakło wielkich nazwisk.
Całe show skradł duet byłych piłkarzy AS Romy. Na początku drugiej połowy Francesco Totti posłał kapitalne podanie do Davida Pizarro. Chilijski pomocnik wykorzystał nie najlepsze zachowanie jednego z defensorów rywali i po wcześniejszym podbiciu piłki piętką nad bramkarzem umieścił ją w siatce.
Trafienie 43-letniego zawodnika, które było ozdobą pojedynku rozgrywanego na obiekcie w Ferrarze, nie dało zwycięstwa jego drużynie. Zespół, w którym od pierwszych minut wystąpiły legendy stołecznego klubu, poniósł porażkę (3:4).
Na szczególną uwagę zasługiwała dyspozycja Tottiego. 46-letni Włoch czarował na boisko niczym za najlepszych czasów swojej kariery. Fenomenalna asysta, którą na bramkę zamienił Pizarro, była tylko ułamkiem możliwości zaprezentowanych przez wielokrotnego reprezentanta Włoch.
Wielkich nazwisk nie zabrakło także w ekipie przeciwnej. Od pierwszych minut zagrali Alessandro del Piero, Stefano Fiore, Giorgos Karagounis czy Antonio Di Natale.
Skład drużyny Francesco Tottiego: Frey - Ballotta, Tonetto, Lucarelli, Colonnello, Balleri, Candela, Orlandini, Tommasi, Barone, Biaganti, Pizarro, Sosa, Totti, Milito, di Napoli, Maniero.
Skład drużyny Alessandro del Piero: Amelia - Taglialatela, De Ceglie, Zaccardo, Terlizzi, Galante, Paramatti, Fiore, Marcolini, Altomare, Volpi, Bressan, Karagounis, Del Piero, Di Natale, Chevanton, Poggi.
Piotr Sidorowicz 25 Jun 2023 · 13:17
Źródło: Twitter