Kapitalny gol Arkadiusza Recy, asysta Szymona Żurkowskiego! Show Polaków na zapleczu Serie A [WIDEO]

Polscy piłkarze błysnęli na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Arkadiusz Reca strzelił pięknego gola, a Szymon Żurkowski zanotował asystę.
Reca od ponad dwóch lat jest piłkarzem Spezii. Zespół ten najpierw wypożyczył, a następnie wykupił go z Atalanty Bergamo. W poprzednim sezonie Polak nie zdołał uratować swojej ekipy przed spadkiem do Serie B. Na razie 28-latek dobrze radzi sobie na drugim poziomie rozgrywkowym.
W ostatnich tygodniach Reca strzelił gola przeciwko Suedtirol oraz zanotował asystę z Venezią. Z kolei dziś popisał się pięknym trafieniem z Palermo.
Wahadłowy przejął piłkę na własnej połowie, po czym przebiegł z nią kilkanaście metrów. Następnie zszedł na prawą nogę i precyzyjnym uderzeniem pokonał Mirko Pigliacelliego.
Reca zdobył swoją trzecią bramkę w barwach Spezii. W 66 spotkaniach dla "Aquilottich" zanotował jeszcze sześć asyst.
W drugiej połowie meczu z Palermo z dobrej strony pokazał się również Szymon Żurkowski. Polak zaliczył asystę przy bramce Francesco Esposito.
Spezia ostatecznie zremisowała z Palermo 2:2. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę remisu zdobył Leo Stulac. Ekipa Recy, Żurkowskiego i Bartłomieja Drągowskiego zajmuje obecnie 16. miejsce w Serie B.
Adam Kłos23 Oct 2023 · 21:24