Kapustka na ławce, wysoka porażka Leicester w Southampton

charnstir/Shutterstock
Southampton FC pokonał u siebie Leicester City 3:0 (2:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 22. kolejki angielskiej Premier League.

Na St. Mary's Stadium całe zawody z ławki rezerwowych gości oglądał Bartosz Kapustka.

Prowadzenie gospodarzom, jeszcze w pierwszej połowie, zapewnił płaskim strzałem z narożnika pola karnego James Ward-Prowse, a podwyższył niespełna kwadrans później mocnym uderzeniem z bliska w krótki róg Jay Rodriguez. Efektowne zwycięstwo przypieczętował pięć minut przed końcem strzałem z rzutu karnego Serb Dusan Tadic.

Dzięki siódmej wygranej w sezonie "Święci" awansowali na jedenaste miejsce w tabeli i przerwali złą passę czterech kolejnych ligowych przegranych.

Broniące tytułu "Lisy" doznały natomiast już jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na piętnastej pozycji w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli teraz sześć punktów.