Tragiczny błąd bramkarza Wisły Kraków. "Najgorszy w historii polskich boisk" [WIDEO]

screen Twitter
Wisła Kraków po dramatycznym i pełnym zwrotów akcji meczu pokonała Widzew Łódź i awansowała do półfinału Pucharu Polski. Wynik mógłby być inny, bo w dogrywce szokujący błąd popełnił bramkarz “Białej Gwiazdy” - Alvaro Raton. Uratował go jednak VAR.
W spotkaniu Wisły z Widzewem kibice mieli okazję zobaczyć dogrywkę. Do niej gospodarze z Krakowa doprowadzili rzutem na taśmę, bo Angel Rodado bramkę na 1:1 zdobył w… 19. minucie doliczonego czasu gry.
Przez dłuższy czas trudno było mieć natomiast pretensje do bramkarza Wisły, Alvaro Ratona. Zazwyczaj mocno krytykowany Hiszpan zaliczył kilka niezłych interwencji i wydawało się, że tym razem zbierze pozytywne recenzje.
W drugiej połowie dogrywki wydarzyło się jednak coś absurdalnego, co mogło całkowicie odmienić obraz spotkania. Raton będąc z piłką kilka metrów przed swoją bramką postanowił przedryblować rywala, ale zrobił to tak nieudolnie, że po chwili piłka wylądowała w jego bramce.
Chociaż na pierwszy rzut oka trudno było dopatrzyć się to nieprawidłowego zagrania piłkarzy Widzewa, ostatecznie sędzie po konsultacji z arbitrami z wozu VAR nie uznał bramki. Jeden z graczy przedstawiciela PKO BP Ekstraklasy w momencie wznowienia gry przez gospodarzy “z piątki” był bowiem już w polu karnym, co nie jest dopuszczalne.
Wisła i sam Raton mieli sporo szczęścia. Ułamek sekundy i minimalnie przekroczona linia pola karnego sprawiły, że Widzew nie objął prowadzenia. Ostatecznie zespół z Krakowa dopiął natomiast swego i kilka minut przed zakończeniem dogrywki decydującego gola strzelił Szymon Sobczak.
Szymon Sobczak
Krzysztof Porebski / pressfocus
W międzyczasie media społecznościowe zalały natomiast komentarze na temat Ratona.
- Raton to najgorszy bramkarz w historii polskich boisk - pisał dziennikarz Meczyki.pl, Samuel Szczygielski.
- Nie no ten Raton to jest farmazoniarz. Zawsze coś odwali w niespodziewanym momencie - wtórował Dawid Dobrasz.
Alvaro Raton trafił do Wisły przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Póki co w koszulce "Białej Gwiazdy" rozegrał 20 spotkań.