Kolejna wpadka Juventusu w Serie A! Zasłużona porażka "Starej Damy", beznadziejny mecz Milika [WIDEO]

Cesare Purini/Insidefoto/Pressfocus
Piłkarze Juventusu z pewnością nie zaliczą do udanych niedzielnego spotkania z Sassuolo w 30. kolejce Serie A. "Stara Dama" przegrała 0:1, a gdyby nie interwencje Mattii Perina, wynik byłby wyższy. Słaby mecz zaliczył Arkadiusz Milik.
Polski napastnik wyszedł w pierwszej jedenastce obok Dusana Vlahovicia. Obaj snajperzy ostatnio mieli spore problemy ze skutecznością. Ze względu na ostatnie problemy zdrowotne na ławce znalazł się drugi z naszych reprezentantów, Wojciech Szczęsny.
"Stara Dama" przez długi czas nie potrafiła poważniej zagrozić bramce rywala. Częściej robiło się gorąco po akcjach Sassuolo. W 21. minucie nieznacznie pomylił się Bajrami, który uderzał z powietrza.
Ogółem w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się jednak nawet jednego celnego uderzenia. Milik i Vlahović byli zupełnie niewidoczni i zostali całkowicie zneutralizowani przez defensorów rywali.
Polak opuścił boisko w 57. minucie, kiedy został zmieniony przez Angela Di Marię. Jeszcze przed tą roszadą Sassuolo miało dwie dobre okazje na gola. Perin stawał jednak na wysokości zadania, zatrzymując Lopeza i Defrela.
Gospodarze naciskali i byli coraz bliżej gola. Po strzale Bajramiego Juventus uratował jedynie słupek. W 64. minucie Sassuolo wreszcie mogło się cieszyć - po strzale Defrela Perin musiał wyciągać piłkę z siatki.
"Bianconeri" starali się odpowiedzieć i niewiele brakowało, aby do wyrównania doprowadził Adrien Rabiot. Po strzale Francuza znakomicie zachował się Consigli, notując efektowną, a przede wszystkim skuteczną paradę.
Turyńczycy rzucili wszystkie siły do przodu, ale Sassuolo nie zamierzało tylko się bronić - dwukrotnie gospodarze wychodzili z groźnymi kontrami, mieli przewagę liczebną, lecz koncertowo marnowali te sytuacje.
Najważniejsze dla gospodarzy było jednak zwycięstwo, a to udało się utrzymać do samego końca. Sassuolo wygrało 1:0 i awansowało na dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. "Stara Dama" jest siódma.