Kolejny blamaż Legii! Radomiak wypunktował wicemistrzów Polski [WIDEO]

Wojciech Dobrzynski / pressfocus
Legia Warszawa zaliczyła kolejną koszmarną wpadkę w sezonie 2023/2024. W niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy "Wojskowi" przegrali z Radomiakiem Radom aż 0:3.
Stołeczny zespół mógł wykorzystać wpadki wielu rywali i awansować na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Warunkiem było zwycięstwo z będącym w dużym kryzysie Radomiakiem.
Już w szóstej minucie sytuacja Legii mocno się jednak skomplikowała. Z boiska z czerwoną kartką wyleciał bowiem Bartosz Kapustka. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
W pierwszej połowie Radomiak miał kilka okazji na gola. Niezłych szans nie wykorzystali między innymi Rafał Wolski oraz Lisandro Semedo. Po drugiej stronie boiska pomylił się Marc Gual.
W drugiej części spotkania goście zyskiwali coraz większą przewagę. Dominik Hładun stanął na wysokości zadania w 56. minucie, kiedy zatrzymał uderzenie Michała Kaputa.
W 66. minucie goście przełamali opór Legii. Po dwójkowej akcji z Wagnerem piłkę w siatce umieścił Semedo. Odpowiedź Wszołka mogła być błyskawiczna, lecz skrzydłowy posłał piłkę obok słupka.
Po chwili Radomiak wyprowadził zabójczą kontrę, która ostatecznie pogrążyła Legię. Wykończył ją Vagner, korzystając z dobrego dogrania Jordao.
W 79. minucie było już 0:3. Z dystansu huknął młody Luka Vusković, a fani "Wojskowych" w wielu dosadnych słowach wyrażali to, co myślą o postawie zawodników i wynikach Legii w tym sezonie.
Warszawianie musieli przełknąć kolejną gorzką pigułkę, przez którą pozostali na piątym miejscu w rozgrywkach. Na trzy kolejki przed końcem sezonu do podium tracą dwa punkty.
Maciej Pietrasik05 May · 19:30