Kompromitacja Wybrzeża Kości Słoniowej w PNA. Gospodarz turnieju ośmieszony przez Gwineę Równikową [WIDEO]

Kompromitacja Wybrzeża Kości Słoniowej podczas Pucharu Narodów Afryki. Gospodarze turnieju przegrali z Gwineą Równikową aż 0:4!
Wybrzeże Kości Słoniowej miało się liczyć w walce o medale. Nie można wykluczyć, że mistrzostwa zakończą się dla niego już po trzech meczach.
Gospodarze na zakończenie fazy grupowej potrzebowali punktów w meczu z Gwineą Równikową. Choć mieli olbrzymią przewagę, to nie byli w stanie strzelić ani jednego gola. Sami stracili cztery bramki - aż trzy z nich w drugiej połowie.
Gwinea Równikowa objęła prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Przy biernej postawie obrońców piłkę do siatki wbił Nsue.
Wynik w 73. minucie efektownym strzałem z rzutu wolnego podwyższył Ganet. Dwie minuty później dublet skompletował Nsue, a w końcówce gospodarzy po szybkim ataku dobił Buyla.
Zespół WKS ma jeszcze niewielkie szanse na wyjście z grupy z trzeciego miejsca. Potrzebuje jednak szczęścia i korzystnego układu wyników w innych meczach.
Gwinea Równikowa wygrała grupę A. W trzech meczach zdobyła siedem punktów i aż dziewięć goli.
Ganet, Gwinea Równikowa
Gwinejczycy lepszym bilansem bramkowym wyprzedzili Nigerię, która także jest już pewna gry w kolejnej rundzie. "Super Orły" na zamknięcie pierwszej fazy turnieju pokonały najsłabszą w grupie Gwineę Bissau 1:0. Nigeryjczycy w dotychczasowych meczach strzelili zaledwie trzy gole: jednego z gry, jednego z karnego i jednego dzięki samobójczemu strzałowi rywala.