Kompromitujące błędy piłkarzy PSG! Mbappe odesłany na ławkę, mistrzowie Francji bez zwycięstwa [WIDEO]

PSG zgubiło punkty na własnym stadionie. Mistrzowie Francji tylko zremisowali 2:2 ze Stade Reims w 25. kolejce Ligue 1.
Luis Enrique po raz kolejny w ostatnich tygodniach potwierdził, że Kylian Mbappe stracił status nietykalnego. 25-latek został odesłany na ławkę rezerwowych. W linii ataku wystąpili Goncalo Ramos, Kang-in Lee i Bradley Barcola.
Kylian Mbappe przed meczem Real Sociedad - PSG
Bagu Blanco / pressfocus
Reims idealnie rozpoczęło ten mecz. Już w 7. minucie Marshall Munetsi pokonał Keylora Navasa, otwierając wynik. Katastrofalny błąd w tej akcji popełnił Achraf Hakimi.
Marshall Munetsi po golu w meczu PSG - Reims
Do remisu próbował doprowadzić Goncalo Ramos. Yevhann Diouf złapał piłkę po uderzeniu reprezentanta Portugalii. Po chwili strzał Hakimiego został zablokowany.
W końcu nastąpiło ofensywne przebudzenie gospodarzy. W 17. minucie bramkę samobójczą zdobył Yunis Abdelhamid.
Kilkadziesiąt sekund później paryżanie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Goncalo Ramos, który brał także udział w pierwszej akcji bramkowej.
PSG chciało pójść za ciosem. Po dwóch kwadransach Diouf obronił strzał Hakimiego. Warren Zaire-Emery również nie zdołał pokonać bramkarza Reims.
Pod koniec pierwszej połowy ekipa Enrique znów dała się zaskoczyć. Oumar Diakite doprowadził do remisu.
W 53. minucie Barcola przyjął piłkę, po czym huknął obok słupka. W odpowiedzi dogodnej okazji nie wykorzystał Emmanuel Agbadou. Następnie Diouf kapitalnie poradził sobie ze strzałem Kang-ina Lee.
Luis Enrique musiał ożywić ofensywę. W 69. minucie na murawie zameldował się Randal Kolo Muani, a niedługo potem z ławki podniósł się też Kylian Mbappe. Tuż po wejściu z ławki gwiazdor przegrał pojedynek z Dioufem.
W 84. minucie Mbappe mógł zostać bohaterem PSG, ale uderzył niecelnie. W samej końcówce bramkarz Reims złapał piłkę po jeszcze jednej próbie Kyliana.
Yevhann Diouf broni strzał Kyliana Mbappe w meczu PSG - Reims
Mecz zakończył się wynikiem 2:2. PSG zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając Stade Brest o 10 punktów. Reims jest na dziewiątej lokacie.
Adam Kłos10 Mar · 14:55