Kosmiczna wygrana PSV! Pękła granica 100 bramek

Pro Shots Photo Agency / pressfocus
PSV zdeklasowało Heerenveen 8:0 (5:0). Ekipa z Eindhoven umocniła się na pozycji lidera ligi holenderskiej, zdobyła już 102 bramki.
PSV dysponuje jedną z najmocniejszych sił ofensywnych w całej Europie. Jeszcze przed czwartkowym spotkaniem drużyna Petera Bosza miała na koncie 94 zdobyte bramki. Granicę 100 udało się przekroczyć przy pierwszej okazji.
Goście od samego początku ruszyli na Heerenveen. Zaciekłe ataki zaowocowały deklasacją już na samym początku rywalizacji. Po 11. minutach z trafień cieszyli się Til oraz dwukrotnie Tillman.
Jeszcze przed przerwą gola dorzucił wspomniany już Til, a kolejny cios zadał Veerman. Tym samym na półmetku zmagań PSV prowadziło aż 5:0.
Po zmianie stron drużyna z Eindhoven nie zwalniała tempa. W 52. minucie podwyższył Bakayoko, zaś w dalszej części meczu bramki zdobyli De Jong, a nawet Van Aanholt.
W spotkaniu udział wziął Paweł Bochniewicz. Przedstawiciel gospodarzy został zmieniony już w przerwie.
Dzięki imponującemu 8:0 (5:0) PSV umocniło się na pozycji lidera Eredivisie, przewaga nad drugim Feyenoordem wynosi 12 punktów.
Czwartkowy triumf robi tym większe wrażenie, że Heerenveen to nie spadkowicz, ale ligowy średniak. Na ten moment drużyna zajmuje 10. pozycję w tabeli.
Hubert Kowalczyk25 Apr · 20:50