Kosmiczny strzał byłego gracza Liverpoolu. Kropnął z połowy boiska, bramkarz był bez szans [WIDEO]

Screen/Twitter
Pomocnik Rizesporu, Jonjo Shelvey, popisał się pięknym uderzeniem z okolic połowy boiska. Gol jego autorstwa zapewnił tureckiej drużynie bardzo cenne przełamanie.
Na początku września Jonjo Shelvey zamienił Nottingham Forest na Rizespor. Do Turcji trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia. Od samego początku jest ważnym elementem swojego zespołu, co do tej pory przełożyło się na siedem występów oraz jedną asystę.
W niedzielę sześciokrotny reprezentant Anglii zdobył swoją pierwszą bramkę w nowych barwach. Były piłkarz m.in. Liverpoolu popisał się kosmicznym strzałem w meczu z Istanbulsporem. Trafienie 31-latka otworzyło wynik tego spotkania.
Shelvey wpisał się na listę strzelców już w 5. minucie. Pomocnik Rizesporu dostrzegł źle ustawionego bramkarza gości, po czym uderzeniem z okolic środka boiska dał swojej drużynie prowadzenie 1:0.
Bramka Anglika była pierwszą i zarazem ostatnią w tym spotkaniu. Doświadczony zawodnik został tym samym bohaterem swojego zespołu.
Triumf odniesiony przez Rizespor pozwolił tej ekipie przerwać serię trzech kolejnych porażek w Super Lidze. Komplet punktów dał piłkarzom Rizesporu awans na 10. miejsce w tabeli.
Jonjo Shelvey występował w Premier League od 2010 roku. Jako piłkarz takich klubów, jak Liverpool, Swansea City, Newcastle United oraz Nottingham Forest zanotował 278 spotkań, 23 bramki oraz 29 asyst, biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie występy w angielskiej elicie.
Piotr Sidorowicz 12 Nov 2023 · 16:22
Źródło: Twitter